Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 517 541 811, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575, IZO 048512575
RED IZO 600107957, bank. účet 4010044670/6800, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň


 

Školní informační
systém

 ZŠ Horníkova 1  MŠ Horníkova 1  MŠ Poláčkova 13 

Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

Aktuality květen 2019

DŮLEŽITÁ OZNÁMENÍ

Pozvání na schůzku rodičů budoucích prvňáčků
Aktualizováno 31. 5. 2019 | vedení ZŠ

Zveme rodiče budoucích prvňáčků na schůzku, která se koná v úterý 11. 6. od 17 hodin v jídelně školy.
Program:

 • organizační záležitosti nástupu dětí do 1. třídy

 • závazné přihlášky do školní družina na ŠR 2019/2020

 • informace ke školnímu stravování.

Můžete se seznámit s pokyny pro zápis do školní družiny pro školní rok 2019/2020.

Informace spolku Horníček pro zákonné zástupce žáků
6. 5. 2019 | ředitel školy

V přiložených dokumentech najdete důležité informace spolku Horníček pro školní rok 2019/2020:

Vedení školy za Vaše pochopení a spolupráci předem děkuje.

Ředitelské volno
17. 1. 2019 | ředitel školy

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den v termínu od 24. 6. do 28. 6. 2019 z důvodů rekonstrukce varny, rozvodů vody a odpadů. Školní kuchyně, MŠ i ŠD mají přerušený provoz. O vyhlášení volných dnů informoval ředitel školy zřizovatele.

Rekonstrukce budovy školy
13. 12. 2018 - 9. 5. 2019 | ředitel školy
 • Od 9. 5. probíhají výkopové práce v bezprostředním okolí zadního vchodu do budovy školy (od sportovního areálu). Dbejte prosím zvýšené opatrnosti také v tomto prostoru!

 • Od 18. 3. budou dělat výkopy v átriích kolem budovy ZŠ, včetně jídelny, krčku a tělocvičny. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti.

 • Od začátku února probíhají práce na střeše budovy školy, a to do odvolání. Součástí prací je také průběžná stavba lešení. Dbejte proto zvýšené opatrnosti při pohybu kolem školy, dodržujte Provozní řád staveniště.

 • Omlouváme se, že v době probíhající rekonstrukce budovy školy (nejméně do začátku příštího školního roku) nemusí spolehlivě fungovat spojení s jednotlivými pracovníky školy prostřednictvím pevných telefonních linek, jak je uvedeno například na stránce Kontakty. Prosíme proto, abyste přednostně používali elektronickou poštu, školní informační systém Edookit nebo pevný telefon na sekretariát školy. Jestliže budete pracovníky školy kontaktovat elektronicky, dostanete odpověď nejpozději do dvou pracovních dní. Děkujeme za pochopení.

 • Žádáme žáky, zaměstnance i návštěvníky školy o zvýšenou opatrnost při pohybu v okolí školy a zejména o respektování zákazu vstupu na staveniště. Zveřejňujeme Provozní řád staveniště, jehož ustanovení jsou přiměřeně platná i pro zaměstnance školy a další osoby, které staveniště navštíví.

 • Rekonstrukce byla zahájena 31. 10. 2018 a plánována je na dalších 17 měsíců. Hlavní vchod do budovy školy zůstává pro žáky a zaměstnance zachován, pracovníci stavebních firem používají boční schodiště. Školní dvůr (parkoviště mezi budovou školy a školní kuchyní) je vyhrazen stavebním firmám.

Z KALENDÁŘE AKCÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Kalendář v plném rozlišení

 

Zveme rodiče budoucích prvňáčků

na schůzku, která se koná

11. 6. 2019 od 17 hodin v jídelně školy.
 

Program:
1. Organizační záležitosti nástupu do 1. tříd
2. Závazné přihlášky do ŠD na školní rok 2019/2020
3. Informace ke školnímu stravování.

Pokyny pro zápis do ŠD


 

19. 6. 2019 Hurá prázdniny
v areálu školního hřiště a u altánu

   

ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Olympiáda dětí 1. stupně ZŠ města Brna v atletice
30. 5. 2019 | Benešová

Ve středu 29. 5. 2019 se vybraní žáci z 1. a 2. tříd zúčastnili atletického trojboje. Ve velké konkurenci 18 škol z celého Brna se naše družstva umístila následovně... celý článek s fotografiemi.

Za odměnu do Prahy
29. 5. 2019 | Hasoňová

Kdo sleduje dění v naší škole, ví, že členové žákovského parlamentu jsou velmi aktivní. Ve svém volném čase se scházejí, aby shromáždili podněty pro vedení školy, připravili zábavné akce pro své spolužáky, organizovali sběrové akce (papír, kaštany), spolupracují s Horníčkem, pomáhají potřebným (viz týden dobrých skutků). Prostě stále se něco děje! Nejaktivnější žáci za odměnu jeli do Prahy - navštívili zoo, prošli se po Václavském náměstí, užili si pohodlnou jízdu vlakem. Byl to zkrátka SUPER den, který děti opravdu zasloužily.

Článek s fotoalbem.

Poznáš svého učitele?
29. 5. 2019 | Hasoňová

Členové žákovského parlamentu zase jednou dostali super nápad. Požádali učitele, aby jim zapůjčili svoje fotografie z dětství, a vytvořili z nich nástěnku. Žáci měli za úkol tipovat, kdo na jednotlivých fotkách je. U nástěnky (je proti východu ze šaten směrem do školy) se hned začaly tvořit nejen skupinky žáků, ale i učitelů. Ti většinou poznali pouze sebe sama. A žáci? Ti téměř nikoho. Roky dělají své. Bavili se ovšem všichni.

Vážení rodiče, až půjdete na třídní schůzky, zastavte se u nástěnky také a podívejte se, jak vypadali učitelé vašich dětí před "dávnými lety".

Článek s fotografiemi.

Zajímavá exkurze
28. 5. 2019 | Hasoňová

Káznice na Cejlu sloužila svému účelu až do roku 1956. Byli zde vězněni odpůrci nacismu i komunismu. A do těchto míst měli možnost nahlédnout i žáci 9.B. Mnozí ani netušili, že v centru jejich rodného města je místo, kde trpěly stovky nevinných lidí.

Článek s fotoalbem.

Výlet 7.B
28. 5. 2019 | Hasoňová

K závěru školního roku neodmyslitelně patří školní výlet. A ten už mají za sebou i žáci 7.B. Ve dnech 14. - 17. května se vydali na Vysočinu a alespoň na chvíli si zkusili, jaké to mohlo být ve středověku. Navštívili zámek v Telči, hrad Roštejn, vznikly čtyři rody, které mezi sebou čestně bojovaly o prvenství. I když nám počasí tentokrát nepřálo a sluníčko se před námi schovávalo, pobyt si všichni užili.

Článek s fotoalbem.

S piráty do ZOO
27. 5. 2019 | Bartoňová, Benešová, Maršíková

V pondělí 27. 5. 2019 se druhé třídy vypravily na svůj školní výlet. První zastávkou byla ZOO Hodonín. Celou si ji děti prošly a prohlédly. Největším zážitkem byl výběh lvice s jejími mláďaty a také nákup nezbytných suvenýrů. Pak se naše výprava přesunula do Přístaviště "U jezu" na loď Konstancie a Korálku. Tam už na nás čekal pirát Černovous s mapou pokladu... celý článek s fotoalbem

Nepřehlédněte dodatečně publikovanou vidoreportáž
27. 5. 2019 | webmaster

Nepřehlédněte dodatečně publikovanou videoreportáž Mgr. Vítězslava Vardana z mimořádně úspěšných vystoupení našich žáků na Školní akademii 2019, která se v dramaturgii Mgr. Ivany Bartoňové uskutečnila ve středu 22. 5. 2019.

Školní akademie 2019
23. 5. 2019 | Bartoňová

Dne 22. května 2019 se uskutečnila v jídelně naší ZŠ již tradiční školní akademie. Žáci pod vedením svých učitelů a učitelek pečlivě nacvičovali program pro své nejbližší. Všem patří obrovský dík. Svého úkolu se ujali velmi svědomitě a zodpovědně. Akademii zahájilo video deváťáků ze školního plesu, kde předvedli svůj valčík. Průvodního slova celé akademie se skvěle ujala dvojice Macha a Šebestové - Martínka Langa a Natálky Zapletalové z 2.A, kteří svým kouzelným sluchátkem volali účinkující na scénu... celý článek s fotoalbem, video.

Člověče nezlob se a recykluj
23. 5. 2019 | Petrová

Do konce měsíce května žáci 7.A a 7.B v environmentální výchově splnili termín k odeslání posledního úkolu letošního školního roku v rámci celostátní soutěže RECYKLOHRANÍ. Cílem bylo vymyslet a vytvořit deskovou či karetní hru při níž se hráči blíže seznámí s recyklačním procesem starých, vysloužilých elektrospotřebičů. Do úkolu se sedmáci pustili s velkou chutí - přemýšleli, navzájem si naslouchali, radili se a nakonec vyráběli. Své nově vytvořené hry si zahráli nejenom oni sami, ale pozvali na hodinu her i žáky z 1.A, kteří byli nejpilnější ve sběru baterií. A hodinu her si skvěle užili.

Článek s fotoalbem.

Ocenění ve výtvarné soutěži Voda štětcem a básní
23. 5. 2019 | Petrová

V březnových aktualitách jsme informovali o účasti našich žáku ve výtvarné soutěži, jejíž 14. ročník letos opět vyhlásilo Povodí Moravy, s.p. Velká gratulace patří Šárce Maruškové z 9.A, jejíž výtvarné dílo s názvem "Bez vody není život" získalo ve své kategorii cenu redakční rady.

Článek s obrázkem v plném rozlišení.

Pohár rozhlasu - je dobojováno
22. 5. 2019 | Půček

Po parádním výsledku a postupu všech 4 družstev do brněnského finále jsme se směle vrhli do bojů o atletického krále Brna s možností si vybojovat postup do krajského finále v Břeclavi.

Družstvo mladších děvčat již překvapilo postupem mezi nejlepší a závody zakončilo na pěkném osmém místě mezi brněnskými školami. Jde však o velký příslib do budoucna, protože kostru družstva tvořily žákyně 6. tříd.

To tým mladších žáků vstupoval do finále s většími ambicemi, ale na chlapce po závěrečném účtování zbyla nepopulární bramborová medaile... celý článek s fotoalbem.

Sobotní výlet 2.C
20. 5. 2019 | Benešová

V sobotu 18. 5. ráno se děti z 2. C, jejich rodiče a pejsci sešli s paní učitelkou v Mariánském údolí. Nejdříve jsme vystoupali do kopců ke kapli Mitrovských. Tam jsme si dali malou svačinku a sešli jsme polní cestou do Podolí, kde nás čekal program u koní. Majitelka koní paní Hasoňová nás nejdříve seznámila s koníčky a vysvětlila nám, jak se čistí a jak se o ně člověk má starat. Potom jsme koně vyčistili, osedlali a všechny děti ochutnaly, jak vypadá svět z koňského hřbetu. Celou dobu nás hřálo sluníčko a domů jsme všichni odcházeli spokojení a s úsměvem.

Článek s fotoalbem.

Kytičkový den
18. 5. 2019 | Pavlíčková

Ve středu 15. května 2019 byla vyhlášena celorepubliková akce s názvem ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ. V rámci tohoto dne byl na naší škole umožněn již druhým rokem prodej kytiček. Ty měly letos meruňkovou barvu a minimální prodejní cena jedné kytičky byla 20 Kč. Snažili jsme se, aby se kytičky dostaly opravdu ke každému, proto celá akce začala již v 7:30 ve vestibulu školy, pokračovala během velké přestávky a končila odpoledne kolem 16 hodin opět ve školním vestibulu. Pro žáčky 1. stupně byla vyhrazena 4. vyučovací hodina, kdy si mohli i oni v doprovodu své třídní učitelky zakoupit kytičky. Každý zájemce dostal také letáček, ze kterého zjistil, že letos je sbírka tematicky zaměřena na léčbu nádorového onemocnění plic... celý článek.

2.A ve Vidě
17. 5. 2019 | Bartoňová

V pátek 17. 5. 2019 se z žáků 2. A stali malí vědátoři a ve výukovém centru VIDA se ponořili do bádání v programu Mikrohrdinové. Vyzkoušeli si práci s váhou, odměrným válcem a dalšími laboratorními pomůckami a pod mikroskopem prozkoumali miniaturní svět kvasinek. Ve zbývajícím čase si prošli exponáty, díky kterým objevovali, jak funguje svět kolem nás.

Článek s fotoalbem.

Výlet 8.V a 8.A
17. 5. 2019 | Čoupková

Letos si pro nás učitelé připravili místo obvyklého výletu akci "Na zkušenou". Do čeho jdeme, jsme absolutně netušili. Byli jsme dopraveni na statek s obří přestavěnou stodolou, ve které bylo místo na každou akci, ať už plánovanou nebo spontánní, jakou byla naše dvoupatrová diskotéka.

Během týdne jsme si mohli vyzkoušet hodně různých prací a povolání. Byly zde aktivity pro jednotlivce i pro týmy. I přes některé neshody jsme se naučili spolupracovat a poznávali hlavně sami sebe. Volného času bylo málo, protože akce střídala akci... celý článek s fotoalbem

Úspěch v okresním kole soutěže mladých cyklistů
17. 5. 2019 | Baláková

Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů proběhlo v úterý 14. 5. 2019 na dopravním hřišti při ZŠ Horácké náměstí. Kvalifikovala se dvě družstva - v první kategorii žáci 4.-6. tříd, ve druhé kategorii žáci 7.-9. tříd. Družstva byla složena ze 2 chlapců a 2 dívek. Soutěž se skládala z 5 disciplín: jízda po dopravním hřišti, zdravotní test, jízda zručnosti (ta byla opravdu náročná), test ze znalostí dopravních předpisů a orientace na mapě. Letos nám plnění úkolů ztížilo nepříznivé, velmi chladné počasí.

Všichni se náročných úkolů zhostili opravdu zodpovědně a navzájem se podporovali. To vše se odrazilo i při závěrečném vyhodnocení soutěže, které se zúčastnili reprezentanti osmi základních škol... celý článek s fotoalbem

Netradiční tvoření aneb vyrábíme lapače snů
14. 5. 2019 | Bartoňová

Dne 13. 5. 2019 se třída 2.A vypravila za netradičním tvořením do Rodinného centra MaTáTa v Husovicích. Spolu s lektorkou Enny Šebestovou si děti vyráběly vlastní lapače snů. Vyplést středovou pavučinu byla pro děti velká výzva a jsem moc ráda, že to všichni dokázali. Domů si odnášely krásné výrobky a věřím, že se jim už budou zdát jen samé hezké sny.

Článek s fotoalbem.

Český den proti rakovině
13. 5. 2019 | Pavlíčková

Vážení rodiče, vážení učitelé, milí žáci!

Ve středu 15. května 2019 se koná celorepubliková akce s názvem ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ, který je letos zaměřen na léčbu nádorového onemocnění plic.

Na podporu této akce budeme i na naší škole již druhým rokem nabízet k prodeji kytičky, které mají letos meruňkovou barvu. Minimální prodejní cena 1 kytičky je 20 Kč.

Kytičky si můžete koupit od 7:30 do 8:00 ve vestibulu školy, dále během velké přestávky před sekretariátem školy v 1. patře, v průběhu 4. vyučovací hodiny a od 14:00 do 15:00 opět ve vestibulu školy.

Těšíme se na Vás, děkujeme za podporu!

Rozšíření fotoalba jídel ze školní kuchyně
10. 5. 2019 | webmaster

Nepřehlédněte nově doplněné položky ve fotoalbu jídel z repertoáru naší školní kuchyně. Nové fotografie jsou (a dále vždy budou) řazeny na začátku alba. Dobrou chuť vašim očím!

Pohár rozhlasu - postupujeme!!!
10. 5. 2019 | Půček

Pěkného dílčího úspěchu dosáhla v tomto týdnu všechna čtyři družstva chlapců i dívek 2. stupně. V silné konkurenci si vybojovala postup do brněnského finále této celorepublikové atletické soutěže. Gratulujeme!

Článek s fotografií.

Velká gratulace mladým výtvarnicím
6. 5. 2019 | Petrová

V měsíci březnu jsme vás informovali o účasti našich žáků 6. a 7. tříd ve 45. ročníku literárně-výtvarné soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Téma letošního tvoření bylo "V domě hoří! A co teď?".

V okresním kole se ve své kategorii umístila děvčata ze třídy 6.V opravdu skvostně:

 • 1. místem byla oceněna práce Terezy ŠIKULOVÉ

 • 2. místo patří Alžbětě VÁGNEROVÉ.

Chtěla bych tímto poblahopřát oceněným děvčatům, jejichž práce postupují do krajského kola a zároveň poděkovat všem zúčastněným žákům 6. a 7. tříd.

Článek s fotografiemi vítězných prací.

Sledujte web pro podporu výuky angličtiny
3. 5. 2019 | webmaster

Nezapomínejte sledovat informace na samostatném webu pro podporu výuky angličtiny. Kromě aktualit je tam publikována i řada dalších informací, které jsou pro naše angličtináře a jejich zákonné zástupce zajímavé a užitečné.

Z posledních aktualit nepřehlédněte informaci výsledcích našich žáků v soutěžích brněnských škol English Star a English Jungle.

Další weby na podporu výuky.

Spaní ve škole
2. 5. 2019 | Hromková

V pátek 26. 4. v šest hodin večer se děti ze 7. oddělení školní družiny sešly ve vestibulu školy, aby si spolu užily zbytek dne a noc.

Jakmile se děti v družině trochu zabydlely, rozproudila se plánovaná zábava. Nejprve jsme zamířili na školní hřiště, kde děti proti sobě soupeřily ve sportovních soutěžích. Po vynikajících výkonech všem vyhládlo, a tak se děti pustily do večeře, kterou jim připravily maminky. Po večeři nás čekal další program: vyrábění dekorací ze samotvrdnoucí hmoty, soutěže v týmech a pečení muffinů, které jsme následující ráno posnídali.

Unavení jsme ulehli ke spánku a spali až do rána. Po vydatné snídani, úklidu "pelíšků", vyhlášení výsledku soutěže a předání výher si pro své děti přišli rodiče. Děti odcházely plné zážitků a s úsměvem.

Článek s fotoalbem.

Aktuality květen 2019

SOUČASNÉ | 5/19 | 4/19 | 3/19 | 2/19 | 1/19 | 12/18 | 11/18 | 10/18 | 9/18 | 6-8/18

 


Aktualizace 12.06.2019, © Základní škola a mateřská škola, Brno, Horníkova 1, příspěvková organizace