Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

Úspěch v okresním kole dopravní soutěže mladých cyklistů

Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů proběhlo v úterý 14. 5. 2019 na dopravním hřišti při ZŠ Horácké náměstí. Kvalifikovala se dvě družstva: - v první kategorii žáci 4.-6. tříd, ve druhé kategorii žáci 7.-9. tříd. Družstva byla složena ze 2 chlapců a 2 dívek. Soutěž se skládala z 5 disciplín: jízda po dopravním hřišti, zdravotní test, jízda zručnosti (ta byla opravdu náročná), test ze znalostí dopravních předpisů a orientace na mapě. Letos nám plnění úkolů ztížilo nepříznivé, velmi chladné počasí.

Všichni se náročných úkolů zhostili opravdu zodpovědně a navzájem se podporovali. To vše se odrazilo i při závěrečném vyhodnocení soutěže, které se zúčastnili reprezentanti osmi základních škol:

• V první kategorii obsadilo naše družstvo ve složení Lucie Říhová, Sofie Kratěnová, Ondřej Nosavcov a Bohuslav Škil skvělé 3. místo. Úžasný výkon v soutěži jednotlivců předvedl Ondřej Nosavcov, který obsadil 1. místo a Bohuslav Škil, který byl třetí.

• Družstvo starších žáků soutěžící ve druhé kategorii ve složení Matěj Dvořák, Viktor Procházka, Gabriella Zatočilová a Viktorie Úšelová nezůstalo za mladšími žáky pozadu a obsadilo rovněž úžasné 3. místo. Nejlepší mezi jednotlivci byl Matěj Dvořák na 5. místě.

Všem upřímně blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy v dopravní výchově.

Mgr. Pavlína Baláková

Aktualizace 17.05.2019, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.