telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Kooperativní zpráva o výletu do Senátu Parlamentu ČR třídy 8.V

V rámci předmětu výchovy k občanství jsme se v pátek 13. 9. 2024 vypravili do našeho hlavního města Prahy. Naše "výprava" započala v 6:50 na hlavním nádraží v Brně a směřovala do pražské budovy Senátu. Náš vlak měl odjíždět v 7:09, tak jsme vyrazili na nástupiště (škoda, že ne 9 a ¾). Nastoupili jsme do vlaku, který měl asi 15 minut zpoždění a cesta trvala asi 2,5 hodinky, což znamená, že jsme do Prahy dojeli okolo desáté.
(A. Lehotská, M. Jarošová)

Byl velmi deštivý den, a proto jsme z nádraží spěchali, abychom nezmokli. Došli jsme až na Hlavní náměstí (pozn. vyučující – Václavské náměstí), a poté jsme pokračovali do Muzea fantastických iluzí. Tam jsme si pořídili spousty zajímavých, vtipných i trapných fotek. (A. Curran, A. Kočvara, S. Süss, O. Prudil)

Po cestě do Senátu jsme se prošli po Karlově mostě a doufali jsme, že se kvůli dešti nerozpustí vajíčka. Po dlouhém obcházení Valdštejnského paláce jsme nakonec dorazili do Senátu. Společně s další třídou jsme prošli bezpečnostním rámem a po několika srdečních zástavách jsme se dostali do jednací síně, kde jsme se posadili na židle senátorů.
(D. Kleis, T. Tesárek)

Tam jsme měli zajímavou přednášku od pana Jiřího Duška, nestraníka za ODS od roku 2022 a současného ředitele Brněnské hvězdárny a planetária, o procesu rozhodování v Senátu a poté jsme šli ještě na prohlídku interiéru Valdštejnského paláce s moc milou průvodkyní. Po prohlídce následoval oběd v parlamentní kantýně. Na oběd byl slepičí vývar, kuřecí řízek s bramborovou kaší a okurkový salát. Chlebíčky za 7 Kč se prý prodávají pouze ve dny, kdy probíhají jednání, takže jsme je neochutnali.
(B. Cacková, A. Juřičková)

Po obědě jsme šli zpět na Václavské náměstí, které je druhé nejdelší náměstí v republice. Tam jsme měli na 40 minut rozchod. Poté už jsme zamířili na nádraží, kde jsme byli chvíli v lounge společnosti RegioJet. Na cestě zpět jsme dostali sedadla s monitory.
(M. Mášová)

Dojeli jsme živí zpět do Brna, kde pořád pršelo.
(D. Kleis)

Aktualizace 14.10.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.