telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Výlet do Prahy

Který pohled na Prahu je ten nejkrásnější? Naši čtvrťáci a páťáci už mohou porovnávat. Měli jsme možnost navštívit a blíže se seznámit s nejvýznamnějšími památkami Prahy. A to nejen během dne, ale i po setmění.

První trasa vedla od Pražského hradu Zlatou uličkou po Nových zámeckých schodech přes Karlův most až k Národnímu divadlu. Děti prošly divadlo od sklepa až po střechu, odkud se jim naskytl překrásný výhled. Další zastávkou bylo Staroměstské náměstí s orlojem. Večer nás čekala světelná show v rámci Signal festivalu. Byla to úchvatná podívaná.

Druhý den jsme si prohlédli památky z paluby lodi Moravia. Výlet jsme zakončili na Vyšehradě a návštěvou hřbitova Slavín, kde odpočívají významné osobnosti české historie.

Výletem jsme posílili znalosti z vlastivědy a svou fyzickou kondici. Náš velký dík patří panu průvodci Františku Dudovi.

Mgr. Lenka Pohlová, Mgr. Ivana Brzobohatá

Aktualizace 16.10.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.