telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Kniha džunglí v 6.B

Dne 7. října 2024 proběhl ve třídě 6. B program dramatické výchovy zaměřený na slavnou knihu Rudyarda Kiplinga Kniha džunglí. Žáci měli možnost nejen prozkoumat příběh plný dobrodružství a morálních ponaučení, ale také se do něj aktivně zapojit prostřednictvím dramatických technik.

Během programu se žáci vžili do rolí postav z džungle, jako je Mauglí, Balú nebo Šér Chán, a společně inscenovali klíčové scény z knihy. Tento přístup jim pomohl lépe porozumět nejen literatuře, ale i sami sobě a svým spolužákům. Díky této aktivitě si uvědomili, jak je důležitá komunikace a spolupráce – vlastnosti, které postavy z knihy potřebují k přežití v nebezpečné džungli.

Tento zážitek posílil jejich týmového ducha a vytvořil prostor pro hlubší vzájemné poznávání. Žáci si z programu odnesli nejen nové poznatky o Knize džunglí, ale i cenné zkušenosti, které obohatily jejich třídní kolektiv.

Mgr. Jan Oujezdský

Aktualizace 09.10.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.