telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Pravěk v 6.B

Třída šestá B se 3. 10. 2024 zapojila do projektového vyučování na téma "Pravěk", kde se žáci na chvíli přenesli do doby pravěku a objevovali, jak žili pralidé. Celý den byl nabitý zajímavými aktivitami a úkoly, které jim umožnily prozkoumat dávné časy zcela praktickou formou.

Žáci se například učili, jak pravěcí lidé vyráběli nástroje z kamenů, a sami si vyzkoušeli, jak složité bylo vytvořit něco tak prostého, jako je jednoduchý kamenný hrot. Další úkoly zahrnovaly střelbu z luku a hod oštěpem, nebo rozdělávání ohně křesáním. Při tom všem se žáci dozvídali, jak důmyslní museli být naši předci, aby přežili v divočině.

Během vyučování se děti také dozvěděly o obživě a každodenním životě pravěkých lidí. Každý úkol byl navržen tak, aby žáky aktivně zapojil a pomohl jim pochopit, jak se pračlověk musel přizpůsobit svému okolí a čelit výzvám, které si dnešní společnost už ani nedokáže představit.

Celý projekt byl nejen zábavný, ale také obohacující. Žáci si uvědomili, jak důležitá byla pro naše předky spolupráce, vynalézavost nebo také šikovnost či trpělivost.

Mgr. Jan Oujezdský

Aktualizace 09.10.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.