telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Horníkova pomáhá

Během školního roku žákovský parlament s radostí zrealizoval dvojí "svačinky pro sovičku". Už dávno to ale není jen akce na získání finančního obnosu potřebného pro sponzorování maskota naší školy v brněnské ZOO. Vy, děti a rodiče z Horníkové, jste tak báječní, do akcí se zapojujete aktivně a s radostí, proto jsme i letos hledali i další smysluplné cíle získaných peněz.

V brněnské ZOO můžete navštívit a na cedulkách zkontrolovat naše tři adoptivní zvířata - sovici sněžní, kapybaru a tapíra jihoamerického.

Dále jsme i pro další školní rok zaslali potřebnou částku "našim" dvěma adoptovaným dětem z Guinei, které sponzorujeme prostřednictvím projektu Wontonara. Během prázdnin od nich očekáváme obálku se zprávami, jak se jim daří, určitě se rádi podělíme.

Třetím projektem, který jsme mohli letos díky vaší štědrosti podpořit, je organizace Mary´s Meals, která poskytuje školní stravování dětem žijícím v nejchudších komunitách světa. Částka, kterou jsme z výtěžku svačinek poslali, dokáže nasytit neskutečných 30 dětí na celý rok!

Velký dík za vaše nadšení, snad nás všechny bude hřát kromě letního sluníčka i dobrý pocit z toho kousku dobra, který jsme mohli jako škola udělat.

Mgr. Jiřina Juřičková

Aktualizace 30.06.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.