telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Přijímací řízení na střední školy

Máme tu červen, poslední měsíc školního roku a naši deváťáci již mají celý proces přijímacího řízení za sebou. Letošní přijímací řízení probíhalo úplně jinak, vše se zařizovalo elektronicky a žáci si mohli podat až tři přihlášky. Všichni očekávali s napětím datum 15. května, kdy se měli deváťáci z celé republiky dozvědět, zda byli přijati. A naši žáci měli štěstí, v 1. kole se dostali téměř všichni. Druhé kolo vyvrcholilo dnem 21. 6., kdy byli přijati i tři zbývající.

V této chvíli je již všech 69 žáků 9. tříd přijato na střední školy, 16 z nich na gymnázia, 42 na střední školy s maturitním oborem a 8 žáků na střední školy s učebním oborem.

Také někteří žáci 5. a 7. tříd zkoušeli své štěstí u přijímacích zkoušek a některým štěstí vyšlo. Z 5. ročníků se dostalo na víceletá gymnázia 8 dětí, ze 7. ročníků odchází na víceletá gymnázia 9 dětí.

Všem deváťákům moc gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů na svých vybraných středních školách. Páťákům a sedmákům, kteří nás letos opouštějí s vidinou lepších zítřků na gymnáziích, přejeme hodně štěstí v dalším studiu.

Mgr. Hana Pavlíčková, výchovný poradce

Aktualizace 26.06.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.