telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Exkurze do JE Dukovany

18. 6. 2024 vybraní žáci navštívili JE Dukovany v rámci školní exkurze, která měla za cíl přiblížit jim fungování jaderné energetiky a navázat tak na znalosti o jaderných elektrárnách z výuky.

Během návštěvy se dozvěděli, jak se vyrábí elektrická energie z jaderného paliva a jaká bezpečnostní opatření jsou v elektrárně zavedena. Žáci měli možnost nahlédnout do řídícího centra (samozřejmě pouze na exponátech), kde se kontrolují všechny procesy a zajišťuje bezpečný provoz elektrárny. Průvodci jim vysvětlili princip štěpení atomových jader a ukázali, jak probíhá kontrola radiace. Na závěr exkurze si děti mohly prohlédnout model reaktoru, který jim přiblížil technické aspekty jaderné energetiky. Třešničkou na dortu byla rozšířená realita, kdy si každý účastník mohl vyzkoušet, jaké to je, mít reaktor na povel.

Tato exkurze byla pro žáky bezesporu velmi inspirativní, protože jim ukázala, jak věda a technika přispívají k našemu každodennímu životu.

Mgr. Lukáš Gőtz

Aktualizace 24.06.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.