telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

O tom, jak nám chutná ve školní jídelně: výsledky hlasování

V červnu opět zasedla školská rada, která pravidelně řeší také podněty týkající se stravování ve školní jídelně. Mimo jiné se vyjádřila k pilotnímu provozu hlasovacího zařízení, které bylo instalováno v prvním čtvrtletí tohoto kalendářního roku u vchodu do jídelny. Právě na minulém zasedání školské rady se totiž nápad na toto hlasování zrodil.

Strávníci mohli vhozením žetonu vyjádřit, jestli jim oběd chutnal, nebo nechutnal. Většina žáků, ale i pedagogů zodpovědně hlasovala, zejména u prvostupňových dětí se tato aktivita dokonce těšila velkému nadšení. Sčítání hlasů a péči o zařízení měli na starosti členové žákovského parlamentu. S výsledky se můžete seznámit níže v přiložené tabulce. Ukázalo se, že žákům ve škole většinou chutná, absolutním vítězem hlasování se stala krupicová kaše, největším propadákem se stal den, kdy byla servírována pečená treska a jako druhá volba vepřová játra.

Členové školské rady se shodli, že projekt strávníky zaujal a osvědčil se, neboť poskytuje okamžitou zpětnou vazbu školní jídelně a přináší zajímavá data pro hlubší úvahy nad tématem školního stravování. Bylo by proto žádoucí hlasování ve vylepšené podobě obnovit v následujícím školním roce. Kromě toho mají strávníci i nadále možnost využít elektronického formuláře a vyjádřit se ke stravování v jídelně touto formou. Toho však využívá velmi málo lidí, zaměstnancům jídelny se tak nedostává dostatečné zpětné vazby, na kterou by mohli případně reagovat.

Jiří Starý, člen školské rady za pedagogy

Aktualizace 07.06.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.