telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Výlet do Wachau

Dne 10. 5. 2024 vyrazili žáci druhého stupně, kteří se učí německý jazyk, na výlet do Rakouska, a to konkrétně do údolí Wachau.

Naší první zastávkou byla zřícenina hradu Dürnstein, která se nachází v převýšení 160 metrů. Všem zúčastněným se podařilo kopec úspěšně zdolat. Chvíli po poledni jsme se autobusem přemístili do města Melk. Tam jsme měli možnost navštívit barokní klášter. Následovala delší procházka, kterou jsme zakončili na břehu řeky Dunaje, kde jsme nasedli na loď. Po padesátiminutové projížďce jsme vystoupili na další zastávce, kde na nás zase čekal náš autobus. Ten nás převezl na naši poslední zastávku, kterou bylo město Kremže. Zde jsme dostali hodinový rozchod. Mohli jsme si tak prohlédnout uličky města, nakoupit nějaké suvenýry a pak už následovala jen cesta domů.

Děkujeme učitelům, kteří tuhle akci zorganizovali, za krásný zážitek.

Karolína Pospíšilová a Ilona Ševčíková, 9.V

Aktualizace 19.05.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.