telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Přespávačka 7. V ve škole

Třídnické hodiny jsou skvělou příležitosti pro budování třídního kolektivu a posilování vztahů ve třídě, to samozřejmě platí i pro přespávačky ve škole, které jsou mezi školáky obzvlášť oblíbené. Žáci 7. V si tuto akci vyzkoušeli letošní říjen.

Páteční večer zahájili pod rouškou začínající noci průzkumem prázdné školní budovy. Vyluštění šesti šifer je dovedlo až k pokladu. Další hru připravili žáci pro učitele. Ti v rolích rytířů museli projít několika vesnicemi, bojovat se skřety, zachraňovat unesené obyvatele a obchodovat s artefakty. Na závěr se střetli na školním hřišti se skřetím králem a jeho pomocníkem. Zbytek večera vyplnil kulturní program: zpěv za doprovodu kytary pana učitele Břenka a pohádka s popcornem na dobrou noc. Sobotní dopoledne patřilo sportu ve školní tělocvičně.

Program byl opravdu zajímavý, líbilo se mi například hledání pokladu,” prohlásil nadšenec do všeho Viktor Petrla. „Oceňuji role play game pro učitele, kterou jsme zvládli pod vedením Matěje Skeřila jako třída připravit. Dobré byly také sportovní aktivity i Rychlá rota na dobrou noc,” okomentovala akci jeho spolužačka Helena Strnadová.

Tak zas někdy!

Text: Jiří Starý

Foto: Jiří Starý, Michal Břenek

Aktualizace 20.10.2022, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.