telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

A už je to tady. Začínáme nový školní rok.

Je 1. 9. 2022, aktovku na záda a hurá do školy. Pro některé je to úplně poprvé, pro některé naopak už zvyk. Vzhledem k tomu, že je nás už jako mravenců a na zahájení školního roku chodí i stále více rodičů, rozdělili jsme uvítání na dvě části. Všichni od druhých do devátých tříd měli krátké přivítání na hřišti a naši noví prvňáčci o něco později před školou. Ale nebojte se, o nic nepřišla ani jedna skupina. Kromě přivítání panem ředitelem Burdou byla hlavním bodem programu NAŠE písnička – Horníkova prima je, kterou jsme sborově zpívali za školou a prvňáčkům zazpívali žáci 4. A s přítomnými učiteli před školou.

A dál? To už znáte. Skříňky, přezůvky, třídy, spolužáci, učitelé, učení, zážitky, práce, zkušenosti, přestávky, adapťáky, zájezd do Anglie, soutěže, výlety, exkurze, školy v přírodě, kroužky, besedy pro rodiče…

Budeme se opět snažit, abychom naplňovali naši vizi, že jsme skvělá škola, kde rosteme společně. A jak naše sova ve znaku říká, jsme spolupracující, otevření, veselí a aktivní!

Přejeme všem povedený start, úspěšný let novým školním rokem a šťastné přistání.

Mgr. Roman Burda, ředitel školy

Aktualizace 10.09.2022, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.