telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Čápomilové ve 2.B

Již v minulém školním roce jsme v hodinách prvouky sledovali prostřednictvím on-line přenosů život čápů bílých. Děti si zvlášť oblíbily čápa Bukáčka na komíně v Mladých Bukách. A tak na konci března jsme všichni netrpělivě čekali, zda se i letos Bukáček vrátí na svůj komín.

Dočkali jsme se až 8. dubna, kdy se konečně z hnízda ozvalo "klap, klap, klap – je tu čáp". O dva dny později už na komíně byla s Bukáčkem nová partnerka – čápice Betynka. Čápi se pustili do úprav hnízda a děti si svoje pozorování začaly zapisovat do pracovních listů. S nadšením jsme pozorovali snůšku vajec, pravidelné opravy hnízda, sezení na vejcích, líhnutí a krmení čápat. V pracovních činnostech jsme si vyrobili čápy z papíru.

S koncem školního roku pomalu končí i naše pozorování. Betynka s Bukáčkem se vzorně starají o čtyři čápata, která se v půlce srpna vydají na cestu do teplých krajin. My děti ze 2. B jim přejeme šťastný a dlouhý život.

Lenka Boučková

Aktualizace 24.06.2022, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.