telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Republikové finále hlídek mladých zdravotníků

Republikové kolo se konalo v Praze, kde jsme strávili dvě noci a prošli se i po slavných pražských památkách.

V sobotu byl zrovna první tropický den, sluníčko pálilo a soutěž trvala opravdu celý den. Naštěstí jsme byli v nádherném prostředí Petřínských zahrad, takže se vedro dalo vydržet. Jak oznámila ředitelka soutěže: "Jste nejlepší z celé republiky, takže jsme pro Vás nachystaly trošku těžší úkoly". A nelhala :o) Celý den jsme putovali do kopce a z kopce a ošetřovali různá zranění a plnili i další úkoly spojené se zdravovědou. Vlastně plnily, protože náš tým byl složen výhradně z holek z osmých tříd, doprovázených panem učitelem Burdou, který tým připravoval.

Celkem nás čekalo 12 náročných stanovišť na kterých jsme se setkaly se vším možným. Od amputovaných prsů, přes klacek v oku na pirátské lodi, dvě utonulé dětí u vodníků, srážku Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, transport princezny Koloběžky, otravu a popáleniny čarodějnic až po rvačku obrů a řadu dalších pohádkových bytostí, které měli různá zranění. Zapomněly jsme Vám totiž říci, že letošní soutěž byla v pohádkovém duchu.

Vyhlášení výsledků bylo i se slavnostním rautem na lodi, která s námi za odměnu dvě hodiny plula na vyhlídkové plavbě po Vltavě. Udělaly jsme sice pár chyb, ale doufaly jsme, že budeme na bedně. Jenže některé týmy pracovaly bez chyb, takže jsme nakonec obsadily 6. místo. Jak říkaly naše pohádkové bytosti, byly jsme super, protože jsme všechny zachránili, nikdo neumřel a ty drobnosti do příštího roku jistě vyladíme a vyhrajeme příště :o)

P.S. A jako jediný tým jsme ošetřili reálné zranění. Již po soutěži nám zamávala projíždějící princezna Koleběžka, která rychlou jízdu z kopce a v zatáčce nezvládla a upadla. Krev tekla jak z loktů, tak z kolem, ale vše jsme zvládly a dokázaly tak, že umíme ošetřovat i v reálném světě. A o to tu jde především! :o)

Děkujeme celému týmu za skvělou reprezentaci a přípravu: holky z naší 8.B a 8.V třídy.

Marika Petrlová, Lenka Novotná, Kateřina Pokorná, Sophie Curran, Lucie Bučková, Adrina Patloková, Lucie Anna Zpěváková.

R.Č.B.

Aktualizace 19.06.2022, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.