telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Den Země ve školní družině

Měsíc duben jsme ve družině zakončili společnou akcí – Den Země. Jelikož je toto téma obsáhlé, zaměřili jsme se letos na odpad. Děti si zopakovaly barvy popelnic, kam jednotlivé druhy odpadu třídíme a jaký odpadek do které popelnice patří. Tyto vědomosti uplatnily při následné pohybové hře – třídění odpadu. Po společné kontrole, dostaly děti zapeklitý úkol – vymyslet, čím člověk Zemi prospívá a čím jí naopak škodí. Děti daly hlavy dohromady a vymyslely mnoho positiv i negativ.

Na závěr akce se děti mohly podívat do vermikompostéru, aby zjistily, co se v něm děje a kdo v něm žije.

Jednou z možností zpracování (nejen papírového) odpadu je jeho využití při tvoření. Několik našich výrobků můžete vidět na nástěnce u družin.

Děti toto neobvyklé tvoření moc bavilo!

Markéta Brlicová

Aktualizace 12.05.2022, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.