telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Čáry, máry ententýky, zahrajem si na čertíky

V prvním prosincovém týdnu se žáčci z 1. C ocitli netradičně v "ČERTÍ ŠKOLE". Všechno začalo pohybovou hrou, ve které se proměnili na čertíky. Ve třech případech se však kouzlo minulo účinkem a místo tří čertíků se nám tu omylem objevili také tři krásní andílci😊 Všichni pak řešili různé zapeklité úkoly a za jejich splnění sbírali zlaté dukátky na svoji čertovskou kartu. Měli například za úkol složit čertovské obrázky, poznat všechny tvary známých písmen v čertovském pytli, napsat různá písmenka, slabiky a slova na pekelné žebříky, opravit příklady popleteného čerta či vyřešit obrázkové hlavolamy na čertích ocasech. Ty jim daly asi nejvíce zabrat! Pracovali na nich ještě další den v hodině matematiky. Dukátky na konci školního dne proměnili v čertovské směnárně za sladké dobroty.

Čertíci si však užili také spoustu zábavy na čertí diskotéce, při tanci s koštětem nebo třeba při hodu bramborou do kotlíku. Předváděli, jak se umí válet, jak jsou líní a jak se mezi sebou baví😊

Svoji šikovnost prokázali při přeskakování pekelného ohně a čertovského řetězu, čertovské honičce a bitvě s papírovými koulemi.

Čertíci si to skvěle užili a už se těší na další zážitky v čertovské škole zase příští rok 😊

Mgr. Darina Žižková

Aktualizace 10.12.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.