telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Svačinky pro sovičku

V pondělí 25.10. 2021 bylo v škole opravdu veselo. Už od rána se školou linula vůně libější, než z nejlepší pekárny ve městě.

Členové žákovského parlamentu měli napilno, vybalovali maminkami a dětmi napečené skvosty, chystali je na stoly před ředitelnou a připravovali se na hladové zákazníčky. Ti začali postupně od 2. hodiny se svými paními učitelkami přicházet a nakupovat ty nejlákavější svačinky, které si umíte představit. Všeho bylo opravdu dost, myslím, že mnozí z nás nikdy neviděli tolik dobrot pohromadě, však sami posuďte na fotografiích.

Děti se současně cvičily i v komunikaci, rozhodování, počítání. Velmi děkujeme všem maminkám a tatínkům, kteří jste tuto naši dobročinnou akci podpořili, ať už napečením nebo vybavením dětí drobnými penězi na nákup. Akcí jsme získali krásných 11 045 Kč. Peníze budou putovat do ZOO Brno "naší" adoptované sovici sněžní a pravděpodobně ještě nějakému dalšímu zvířátku, které společně s žáky vybereme pomocí ankety.

Pokud epidemická situace dovolí, akci s radostí v lednu zopakujeme.

Mgr. Jiřina Juřičková

Videoreportáž ze zahájení akce

Aktualizace 25.11.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.