telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Týden etikety

Víte, jak se správně usadit na hostině, proč chodit na návštěvu později nebo kdo má koho první představit?

Tématem etikety se zabývala 4.C celý týden. Zjišťovala, jak se správně chovat nejen ve škole nebo divadle, ale také v ZOO, kině, na hřišti, návštěvě nebo v parku, kdy je neslušné telefonovat nebo naopak jak správně se s někým telefonicky domluvit.

V pracovních činnostech tvořili pánský oblek, ve výtvarce znázorňovali společenskou událost a vyráběli své postavě vhodné oblečení. V hudební výchově se naučili základní kroky valčíku (video tanec ve třídě), někteří odvážlivci si dokonce zatancovali se slečnou (video tanec ve dvojicích na chodbě).

Poslední den nazvaný "Den gentlemanů a dam" se všichni hodili do gala, snažili se po celou dobu chovat podle pravidel a vyhrát tak soutěž největšího gentlemana a nejpůvabnější dámy. Hlasování bylo velice těsné a u pánů i slečen došlo k remíze. O 1. místo se tak rozdělily Klára Zástřešková a Klára Džingozovová, z pánů nejvíce zapůsobili Mikuláš Miky Zpěvák a Vojtěch Trtil.

Mgr. Kateřina Opělová

Aktualizace 18.10.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.