telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Adaptační pobyt šestých tříd

I letos jsme s šestými ročníky na tři dny vycestovali do krásného prostředí Moravského krasu, do kempu Tyršova osada v Jedovnicích. Účelem adaptačního pobytu je hlubší seznámení se dětí navzájem i s novými třídními učiteli a stmelení nových kolektivů. Když do školy chodím rád, mnohem lépe se mi i učí. Co jsme všechno za ty tři dny zažili?

Hráli jsme hry zaměřené na prolomení ledů a podporující dobré vztahy a spolupráci. Každá třída měla program se školní psycholožkou. Připraven byl také dopolední blok aktivit zaměřený na téma efektivního učení - přechod dětí na druhý stupeň totiž znamená postupnou změnu nároků a potřebu vybudování si nových dovedností. Tvořili jsme třídní trika, užili si výlet na Rudické propadání a do rudického lomu, zazpívali si (bohužel kvůli počasí ne u táboráku), užili si noční stezku odvahy (ze které si děti odnesly kromě zážitku překonání svého strachu i motivační zamyšlení).

Poslední dopoledne jsme strávili ohlédnutím se za intenzivním společným časem a povedenou aktivitou, ze které každý odcházel s mnoha šňůrkami na zápěstí, které vyjadřovaly konkrétní ocenění a poděkování od kamarádů i pedagogů. Pobyt jsme si moc užili a věříme, že svůj účel naplnil.

Mgr. Jiřina Juřičková

Aktualizace 22.09.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.