Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 4010044670/6800, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň


Školní
informační systém

 ZŠ Horníkova 1  MŠ Horníkova 1  MŠ Poláčkova 13 

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Studený čumák a vřelé srdce

Pes je nejlepší přítel člověka, podle počtu chovatelů psů v České republice to rozhodně platí. Na to, že i ten nejlepší čtyřnohý přítel nemusí mít vždy dobrou náladu a nenechá si od nás všechno líbit, nás přišla upozornit paní Markéta Němcová (zakladatelka Pony club Moravia, která se dobrovolně angažuje jako canisterapeut a asistent v hiporehabilitaci) a její kolega pan Miloslav Mazánek (vedoucí Jihomoravské brigády Svazu záchranných brigád kynologů ČR).

Přišli k nám se svými psími parťáky – roční fenkou německého ovčáka Curry Canis Club Moravia a sedmiletým německým ovčákem jménem Baddy Anelgo. Curry je právě ve výcviku na canisterapeutické zkoušky, zato Baddy už má za sebou záchranný a všestranný výcvik a je zkušeným specialistou na vyhledávání osob v sutinách.

Díky jejich preventivně vzdělávacímu programu Dítě a pes se v průběhu prvního červnového týdne žáci prvního stupně seznámili s bezpečným chováním při setkání s pejsky. Dozvěděli se, co pes vnímá jako hru a co by naopak mohlo být nebezpečné. Curry s Baddym předvedli několik zajímavých situací. Další mohli žáci vidět v počítačové prezentaci. A v brožurce Dítě a pes, kterou žáci dostali, najdou všechny tyto situace hezky popsané a shrnuté, aby si je mohli kdykoliv připomenout.

Tento vzdělávací program má pomoci k prevenci úrazů dětí, je čerpán z dotací JMK a je realizován prostřednictvím spolku Help4Life, z.s. a Pony Club Moravia, z.s.

Moc děkujeme trpělivým psím učitelům a jejich psovodům za užitečnou návštěvu!

 

Mgr. Lenka Pohlová

 

 


Aktualizace 16.06.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.