telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Den Země

Každý rok slavíme 22. dubna Den Země. Letos jsme se s 3.C rozhodli věnovat této události celý týden.

V pondělí jsme se zabývali včelami, jejich užitkem i ohrožením. Sami žáci pak ve skupinách tvořili plakáty, kterými měli toto téma přiblížit ostatním. Úterý bylo věnováno odpadkům, o kterých nám vyprávěly Sestry v akci. Společně jsme se pak snažili přijít na to, jak některé běžně používané věci nahradit něčím více šetrným a ekologickým. Středa patřila plýtvání jídlem. Do toho jsme zapojili i naši školní jídelnu, díky které jsme se dozvěděli, kolik litrů jídla denně vyhodíme. Tipnete si? Odpověď najdete na našem vyfoceném plakátu, na který jsme psali tipy celá třída. Čtvrtý den jsme si zpestřili mnoha videi o zdravé krajině a inspirovali se tak i ke kresbě ve výtvarné výchově. Pátek patřil opakování všeho, co jsme se dozvěděli, a hlavně vymýšlení vlastního projektu, kterým bychom mohli Zemi jako třída pomoci. Jaký projekt bude odhlasován a jak se nám ho podaří realizovat se dozvíte na konci května.

Velké díky slečně asistentce Ptáčkové za veškerou přípravu a organizaci.

Mgr. Kateřina Opělová

Aktualizace 28.04.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.