telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Přijímačky v pohodě

Takto se jmenuje program, který prožili všichni žáci 9. ročníků se školní psycholožkou. Zvládli jsme to i online formou.

Čeká je zanedlouho důležitý krok v jejich životě, přijímací zkoušky na střední školy. Ale i pro ty, kteří je psát nebudou, byl program užitečný, se stresem se potýkáme čas od času všichni. Výkon v takové situaci není ovlivněn jen tím, jak dobře jsem připravený po stránce vědomostní, vliv mají i další faktory, včetně duševního rozpoložení. Mluvili jsme o tom, jak různě se u nás projevuje stres a žáci se navzájem sdíleli o tom, komu co v takové situaci pomáhá. Dozvěděli jsme se, proč vlastně před zkouškou je mi špatně od žaludku nebo mě bolí hlava a že tyto příznaky nemusím jen přetrpět, ale můžu s nimi i něco dělat. Žáci se naučili zklidňující dýchací techniku a získali další tipy, jak sám se sebou pracovat. Dostali nabídku spousty vyzkoušených rad do posledních dní před zkouškami i pro "den D".

Skvělou spolupráci s žáky dokumentují i přiložené materiály z naší společné práce. Věřím tomu, že i letos naši žáci vše výborně zvládnou, všichni ve škole jim přejeme hodně štěstí!

Mgr. Jiřina Juřičková

Aktualizace 21.04.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.