telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Měníme své okolí...

Naše škola se zapojila do projektu Pomáháme spolu mimo školu – změň své okolí s odvahou. Cílem projektu je najít v okolí školy místa, která by žáci chtěli změnit k lepšímu. Na realizaci dostaneme 15 tisíc korun a metodickou podporu. Žákyně devátého ročníku vymyslely řadů nápadů, ze kterých připravily tři projekty.

A jaké tři projekty jsme pro vás připravili?

1. Krása barev

Krásou barev, bychom chtěli rozzářit nevyužité, nudné a ničím nevýrazné plochy v okolí školy, jako například trafostanice E.ON a nevzhledné betonové zdi u kontejnerů na odpady před školou. Výmalbu by provedli sami žáci školy. Tento projekt je již částečně zrealizovaný někým jiným. Během příprav byly krásně pomalovány trafostanice v okolí školy. Je vidět, že nejsme sami, komu na našem okolí záleží.

2. Kam jinam než pod jinan

Pod jinan? Jedná se o vzácný strom Gingko biloba, který má všestranné blahodárné účinky pro lidský organismus. Jedním z nich je také zlepšení paměti, což se velmi symbolicky hodí ke škole. Pod nově vysazeným jinanem bychom vybudovali několik posezení z palet plus odpadkový koš. Posezení před školou by sloužilo nejen žákům a návštěvníkům školy k odpočinku nebo jako venkovní učebna, ale také obyvatelům Líšně.

3. Naučná stezka ke škole

Chceme, aby se žáci mohli vzdělávat a bavit i po cestě do školy. Šlo by o výsadbu bylin a keřů u cesty do školy doplněné o informační štítky i u jednotlivých stromů, které již v okolí rostou. Chodník doplnit o anglické nápisy, vzorečky a motivační slogany nebo i skákacího panáka.

A který projekt zrealizujeme, pokud nám to epidemiologická situace dovolí? O tom můžete rozhodnout i VY! Jak? Hlasujte pro ten nejlepší projekt buď v online dotazníku, který je přístupný na stránkách www.zshornikova.cz nebo vhoďte hlasovací lístek do urny ve vestibulu školy. Hlasování proběhne od 6. 4. do 16. 4. 2021.

Držme pěsti, ať se nám projekt vydaří.

N. Hasoňová, 9. V

Aktualizace 18.03.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.