Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně

Trojúhelníky 5.B

Aby žáci 5.B nemuseli v rámci offline práce do matematiky pořád jen počítat, dostali úkol, který měli splnit na čerstvém vzduchu. Stačilo jen zajít ven, ať už před dům, na zahradu nebo do přírody, vytvořit z čehokoliv trojúhelník a změřit jeho rozměry. Výmluvy jako “ale my nemáme doma metr” nebyly potřeba – děti mohly trojúhelník změřit v jakýchkoliv jednotkách, takže někteří měřili i ve stopách, jak je vidět z několika fotek. Bylo to snad poprvé, kdy nevadilo, že nemají ostrouhanou tužku a mají tupé kružítko a okousané pravítko, protože tyto pomůcky konečně k sestrojení trojúhelníku nepotřebovali. Stačilo vzít křídu, nasbírat listy, kamínky nebo zašpinit si boty hlínou nebo pískem, a už se mohlo tvořit.

Podle některých přiložených fotek můžete vidět, že vznikali opravdoví trojúhelníkoví obři. Vězte ale, že ani ty trojúhelníky, kde nejsou rozměry uvedené, nebyli žádní drobečci. Mezi trojúhelníky je také pár menších, vyrobených v domácích podmínkách z důvodu nemoci nebo karantény, ale i tyto trojúhelníky většinou přesahovaly rozměry sešitu geometrie.

Co příště? Že by pyramidy?

Mgr. Lenka Horká

Aktualizace 15.01.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.