Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

Projekty v anglickém jazyce 2019/20

Žáci 3.V a 6.V se účastní mezinárodního projektu, který iniciovala naše škola. Jde o posílání vánočních pohlednic mezi evropskými školami a následnou další spolupráci.

Do tohoto projektu se přihlásily školy z Turecka, Anglie, Rakouska, Itálie, Portugalska, Španělska, Francie, Chorvatska, Polska, Rumunska a Slovenska. Začneme seznámením a tvorbou vánočních přání, poté bude spolupráce pokračovat seznamováním se s kulturními tradicemi a způsobem života v jednotlivých zemí prostřednictvím online prostředí etwinningu. Žáci kromě prvního seznámení s etwinningem poznají účel studia angličtiny v praxi a upevní si zeměpisně-kulturní znalosti.

Třída 6.V si začala dopisovat se spolužáky ze Švédska. Třída 7.V je součástí projektu Good Morning Europe, kde žáci v mezinárodních týmech nahrávají podcasty, které poté uveřejní na web Radio.

Doufáme, že kromě nových znalostí děti zažijí spoustu zábavy a poznají nové kamarády z cizích zemí, to vše pouze v anglickém jazyce :-)

Mgr. Hana Sikorová

Aktualizace 07.11.2019, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.