Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 517 541 811, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 4010044670/6800, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň


 

Školní informační
systém

 ZŠ Horníkova 1  MŠ Horníkova 1  MŠ Poláčkova 13 

Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

Adapťák 6. ročníku

Ve středu 11. září se všechny třídy 6. ročníku vypravily na třídenní adaptační kurz do Jedovnic. Vybaveni plnými batohy a kufry jsme kolem 9. hodiny dorazili do kempu Tyršova osada. Ubytovali jsme se v prostorných chatičkách a plni očekávání jsme náš pobyt zde zahájili.

Žáci měli nejprve na lísteček napsat, co vlastně od svého pobytu, od adapťáku, očekávají. Tento lísteček pak nalepili na plakát své třídy. Následovaly další zábavné úkoly, které plnili žáci ve skupinách vytvořených náhodně (např. poznej pohádku, jak se cítím v 6. třídě, namalovali si třídní tričko, poznávali okolí kempu, zaměřili se na strategie a techniky učení).

Ve čtvrtek odpoledne jsme se vydali do nedalekých Rudic, kde si děti prohlédly větrný mlýn a seznámily se s historií mletí a života lidí před mnoha lety. Ovšem nejvíce se žáci těšili na večer, na slíbenou diskotéku a táborák. Táborák se velmi vydařil, děti i dospělí pěli trampské písně za doprovodu kytary a opékali špekáčky.

Páteční dopoledne bylo věnováno zhodnocení celého kurzu, kdy žáci ke svému vyjádření ze středy lepili smajlíky podle toho, jak adapťák splnil jejich očekávání. Vznikl tak plakát, který můžete vidět ve fotoalbu. Pak už jen úklid, balení a cesta domů.

Adaptační kurz se vydařil, vyšlo nám hezké počasí a žáci 6. tříd odjížděli jako jeden tým. Cíl byl splněn a velké díky patří paní psycholožce Jiřině Juřičkové, která aktivity na kurzu zaštiťovala a organizovala.

 

 

 

PaedDr. Eva Marvanová


Aktualizace 16.09.2019, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.