Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 517 541 811, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 4010044670/6800, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň


 

Školní informační
systém

 ZŠ Horníkova 1  MŠ Horníkova 1  MŠ Poláčkova 13 

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Jídelníček ŠK | Interní aplikace

4.B jede do Bradavic

Vážený pane Pottere, s potěšením Vám oznamujeme, že ve Škole čar a kouzel v Bradavicích počítáme se studijním místem pro Vás.

Přesně takový dopis dostali v letošním roce i žáci 4.B spolu s jízdenkou na Bradavický Expres. Ten, jak je známo, odjíždí z nástupiště 9 a ¾ , na které se všichni žáci dostali průchodem kouzelnou zdí na dveřích jejich nové třídy. Ve škole čar a kouzel v Bradavicích na ně již čekal Moudrý klobouk se svojí uvítací písní a každého z nich pak zařadil do jedné z kolejí - Mrzimoru, Havraspáru, Nebelvíru nebo Zmijozelu. Následně si všichni mezi sebou stanovili jednoho primuse a primusku, každá kolej také svého prefekta či prefektku. Ve třídě nechybí ani madam Prýtová (květinář), Dobby (služba) nebo pan Filch (úklid třídy), důležité informace podává Denní Věštec a v zákoutí nechybí ani kouzelnické vězení Azkaban. Nyní už žáci sbírají pro svoji kolej body, za které si na konci každého měsíce budou moci vybrat různé odměny, v průběhu roku si vyrobí své vlastní kouzelnické hůlky a nebudou chybět ani sovy na kouzelnickou poštu.

Pro Denní Věštec sepsala Aktak McAvolepo, ředitelka Bradavic 4.B

Mgr. Kateřina Opělová