Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

Zeměpisná olympiáda

V měsíci únoru probíhala na naší škole zeměpisná olympiáda ve třech kategoriích. Šesté třídy soutěžily v kategorii A, sedmé třídy v kategorii B a osmé a deváté třídy v kategorii C. Úkoly byly rozděleny do dvou částí – práce s atlasem a na praktickou část. Vzhledem k tomu, že zadání bylo podobné jako předchozí ročníky okresního kola zeměpisné olympiády a byly velmi obtížné, uspět mohli jenom ti nejlepší.

A jak dopadly jednotlivé kategorie?

Kategorie A

1.       Lucie Šikulová – 6. V

2.       Bohuslav Škil – 6. V

3.       Eliška Přibylová – 6. A

Kategorie B

1.       Zuzana Švejdová – 7. V

2.       Markéta Mužiková – 7. V

3.       Jan König – 7. B

Kategorie C

1.       František Med – 8. A

2.       Jan Drábek – 9. A

3.       Tomáš Ferdan – 9. B

Koncem února proběhlo okresní kolo zeměpisné olympiády na ZŠ Milénova. Komise vybrala pouze vítěze jednotlivých kategorií: Lucii Šikulovou, Zuzanu Švejdovou a Františka Meda. V obrovské konkurenci – vždyť v každé kategorii soutěžilo 35 až 39 škol z Brna a okolí, se naši žáci neztratili a umístili se v první třetině základních škol a gymnázií.

Žákům gratulujeme k výbornému umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Vítězslav Vardan

Aktualizace 25.04.2019, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.