Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 517 541 811, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 4010044670/6800, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň


 

Školní informační
systém

 ZŠ Horníkova 1  MŠ Horníkova 1  MŠ Poláčkova 13 

Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

Cambridge exams nanečisto

Minulý pátek se na naší škole uskutečnilo testování nanečisto zkoušek Cambridge exams. Tento světově uznávaný systém zkoušek může zastoupit maturitu, univerzity a zaměstnavatelé jej používají jako přesné měřítko jazykové úrovně.

Jelikož si naše škola uvědomuje důležitost jazykové vybavenosti žáků, stali jsme se partnerskou školou certifikovaného zkouškového centra PARK. Toto partnerství umožňuje našim žákům skládat zkoušky i zkoušky nanečisto levněji a v prostorách naší školy. Složením zkoušky žák získá zkušenosti, které se mu mohou hodit i pro zkouškové situace obecně.

Zkoušek nanečisto se zúčastnilo šedesát žáků naší školy od nejmladších druháčků až po deváťáky. Zkoušeli je certifikovaní rodilí mluvčí a lektoři PARKu. Nejšikovnější deváťáci testovali úroveň FCE, dále pak zkoušky nižší úrovně PET (stejná jako maturitní úroveň) nebo KET, nejmladší dělali zkoušky Young Learners English. Děti byly moc šikovné a už se těšíme na výsledky.

V červnu se poté budou moci zájemci přihlásit na řádný zkouškový termín.

Mgr. Hana Sikorová


Aktualizace 24.04.2019, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.