Aktuality | O nás | Úřední deska | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Jídelníček ŠK | Interní aplikace

Den předškoláků

Kdo zatoužil navštívit pohádkový svět, zamířil v úterý 19. února odpoledne spolu s předškoláky do naší školy. Konal se totiž již tradiční den předškoláků.

Na děti čekaly pohádkové a kouzelné bytosti se zábavnými úkoly na stanovištích.

Komu se podařilo vyhrát v pexesu nad královnou, zvládnout práci všeho druhu u Ferdy Mravence, zakouzlit si s Harry Potterem, obstát na sportovní dráze a neutopit se s piráty v moři angličtiny, získal razítko do své kartičky. Děti si také vyzkoušely kreslení na interaktivní tabuli, vědecké zkoumání mikroskopem a poznávání zvířátek. Na památku si ve výtvarné dílničce vyrobily papírovou žabičku. K pohádkové atmosféře přispěly krásné kostýmy zapůjčené divadlem Marvánek.

Na konci celého putování děti získaly za odměnu své první vysvědčení a sladký perníček. Rodiče předškoláků se mohli informovat o budoucích prvních třídách a učebních materiálech, ze kterých se prvňáčci učí. Doufáme, že se se všemi dětmi brzy setkáme znovu u zápisu. Budeme se na ně moc těšit.

Nezapomeňte si také přehrát videoreportáž ze Dne předškoláků

Text Mgr. Lenka Pohlová, foto Mgr. Roman Burda a Mgr. Vítězslav Vardan, video Mgr. Vítězslav Vardan

Aktualizace 27.02.2019, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.