Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Jídelníček ŠK | Interní aplikace

Program "Jak se učit"

Ve 2.A proběhl ve středu 17. 10. hned první hodinu program Jak se učit.

V hodinové interaktivní lekci jsme se tentokrát neučili, ale o učení přemýšleli a povídali. Přemýšleli jsme o tom, proč se vlastně učíme a jak to souvisí s tím, co budeme v životě dělat. Děti měly spoustu krásných představ, čím by chtěly být a propojovaly tyto své plány s tím, co se učí ve škole. Nikdo kupodivu o této spojitosti nepochyboval.

Na malé divadelní scénce jsme si zábavným způsobem ukazovali, jak je důležitá pozornost v hodině, opakování a procvičování učiva doma, proč se přípravu domácích úkolů do školy a školní práci učit plánovat. Děti se dozvěděly, a z velké části samy odvodily, mnohé psychologické poznatky o učení a fungování mozku. Také si zábavnou formou vyzkoušely cvičení paměti, s relaxací na koberci.

Celou dobu děti nadšeně, kreativně a aktivně spolupracovaly a dle závěrečné zpětné vazby si snad i mnohé odnesly.

Mgr. Jiřina Juřičková, foto Mgr. Ivana Bartoňová