telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Naše úspěchy

Okresní kolo anglické olympiády

15. 2. 2024 se v okresním kole anglické olympiády jako druhá z padesáti soutěžících umístila Eliška Ličmanová z 8.A. Současně s tím vybojovala postup do krajského kola, které se uskuteční 19. 3. v Brně-Lužánkách.

Celá informace v Aktualitách z února 2024

Florbalová mise dokončena

Ve čtvrtek 23. 11. 2023 jsme dokončili florbalovou misi, o které se nám na začátku cesty vůbec nesnilo. Ve Slavkově u Brna jsme sehráli finálovou slupinu, ve které jsme se probojovali do semifinále. V samotném semifinále nás pak dělilo třináct sekund od boje o nejcennější kov. V dramatickém zápase o bronzové medaile zachovali naši střelci chladné hlavy a nakonec vysněnou medaili vybojovali. Třetím místem v rámci celé Jižní Moravy jsme završili trilogii florbalových turnajů.

Školu reprezentovali: Karel Dvořák, Petr Dvořák, Antonín Kočvara, Samuel Süss, Patrik Nimrichter, Matěj Kokorský, Jakub Ošťádal, Vojtěch Kolář, Tomáš Tesárek.

Celá informace v Aktualitách z listopadu 2023

Úspěch v krajském kole Logické olympiády

V pátek 3. listopadu proběhla krajská kola již 16. ročníku Logické olympiády. Ve všech 14 krajích ČR usedlo prezenčně k řešení zapeklitých úloh na 50 nejlepších řešitelů z online základního kola. Z naší školy do krajského kola postoupili 2 žáci, David Hložánek a Sebastian Lejska. V obrovské konkurenci se David umístil na krásném 13. místě a Sebastian na 26. Oběma gratulujeme a děkujeme rodičům i učitelům za spolupráci.

Celá informace v Aktualitách z listopadu 2023.

Florbalový úspěch

V minulých dnech probíhal v Brně největší florbalový turnaj základních škol. Hráčům naší školy se podařil postup přes základní kolo až do samého finále. Po snadnějších zápasech v základních skupinách nás čekali velmi těžcí fináloví soupeři. V šesti utkáních jsme jasně zvítězili, pouze v závěrečném sedmém jsme remízovali. V kategorii mladších žáků se ZŠ Horníkova stala vítězem mezi všemi brněnskými školami.

Školu reprezentovali: Karel Dvořák, Petr Dvořák, Antonín Kočvara, Samuel Süss, Patrik Nimrichter, Matěj Kokorský, Jakub Ošťádal, Vojtěch Kolář, Tomáš Tesárek.

Celá informace v Aktualitách z listopadu 2023.

Vzhůru na republiku – atletický čtyřboj a úspěch našich atletů v krajském kole

Další povedené vystoupení mají za sebou naši sportovci v atletickém čtyřboji družstev konaném na ZŠ Laštůvkova. Při atletickém čtyřboji je družstvo tvořeno 5 závodníky a každý závodí ve 4 disciplínách – běh na 60 metrů a vytrvalost, hod nebo vrh, skok daleký nebo vysoký. Každý výkon se boduje dle atletických tabulek a počítá se součet bodů za všechny disciplíny.

Naše družstva se vedla velmi zdatně a v součtu bodů jsme v kategorii mladších žáků a žákyň obsadili 1. místo v kraji a zajistili si postup na republikové finále tohoto víceboje.

Celá informace v Aktualitách z října 2023.

Dvojnásobné vítězství v okresním kole atletického čtyřboje

Jsme rádi, že i mezi novými žáky máme šikovné atlety. Většina z nich nechodí do atletiky a přitom dokáží porazit i ty nejlepší.

Pod vedením pana učitele Půčka jsme 4. 10. 2023 v sedm hodin ráno odjeli ke škole Laštůvkova. Zde se konaly závody v atletickém čtyřboji družstev. V konkurenci 14 brněnských škol jsme vybojovali první místo v kategorii mladší žákyně i v kategorii mladší žáci.

Závodů se zúčastnili: Patrik Nimrichter, Antonín Kočvara, Tomáš Tesárek, Petrla Viktor, Matěj Šiška, Natálie Hortová, Nela Sedláčková, Kateřina Mazourová, Sára Schneiderová a Bára Krsková.

Celá informace v Aktualitách z října 2023.

Pozitivní hodnocení adaptačního pobytu 6. tříd v Jedovnicích na konci září 2023.

Všichni rodiče žáků, kteří se zúčastnili ankety (45 respondentů) potvrdili, že jejich dítě přijelo z pobytu spokojené a že akce splnila svůj účel - děti a učitelé se lépe poznali a stmelili. S podrobnostmi ankety se můžete seznámit v přiloženém dokumentu.

Zmíněný adaptační pobyt 6. tříd si můžete připomenout v Aktualitách ze září 2023.

Nadprůměrné výsledky našich žáků v jednotné přijímací zkoušce ve středních školách s maturitní zkouškou.

Výsledky ilustruje tabulka a grafy v přiloženém dokumentu. Za poslední roky jsme vždy v tomto nadprůměru s mírně vzrůstající tendencí.

Celá informace v Aktualitách se srpna 2023.

Aktualizace 17.02.2024, © Základní škola a mateřská škola, Brno, Horníkova 1, příspěvková organizace

Základní škola a mateřská škola, Brno, Horníkova 1, příspěvková organizace

RED IZO: 600107957, bankovní účet: 123-6359880267/0100, zřizovatel: Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň