telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

Projev ředitele školy při příležitosti oslav 30. výročí otevření školy na akci RETRODEN

Vážení a milí, malí i velcí, mladší i zkušenější,

všechny si Vás dovoluji přivítat na dnešní velké oslavě 30. výročí otevření školy, kterou jsme pojali jako Retroden. A proč Retroden? Rádi bychom nám zkušenějším připomněli dobu před 30 lety a těm mladším ukázali, jak moc se časy změnily.

V areálu školy i přímo v budově se setkáte nejen s historií školy, ale i naší země. Vyzkoušíte si, jaké hry se hrály, co se tenkrát nosilo, jaká frčela hudba nebo jaké dobroty chutnaly dětem. Kdo chce, může plnit i úkoly za jejichž splnění vás čeká – retroodměna. Můžete se těšit na retro taneční i pěvecké vystoupení žáků, retro písně absolventky Míši Noskové. POZOR! Zlatým hřebem oslav bude v 18.30 závěrečná nezapomenutelná show nejen pedagogů školy. Bude to premiéra a zároveň derniéra netradiční módní retro přehlídky s tancem.

ZŠ a MŠ Horníkova prošla za 30 let dlouhou cestu. Jsme skvělá škola, kde se máme dobře a společně rosteme. Jsme plní po střechu, naši žáci jsou úspěšní, a to je výsledek naší nelehké práce. Vám všem tak patří velikánské poděkování. Komu přesně? Určitě pedagogickým pracovníkům (učitelům, vychovatelům, asistentům, trenérům, psychologům atd.). Poděkování patří i nepedagogickým zaměstnancům a spolku rodičů Horníček a dalším spolupracujícím organizacím. A v neposlední řadě děkuji Vám rodičům a Vašim skvělým dětem, kterých se tu za ty roky vystřídaly tisíce. Nesmíme zapomenout na našeho zřizovatele – městskou část Brno-Líšeň a OŠML. Pane starosto a paní místostarostko, děkujeme za trvalou a úžasnou podporu i skvělou spolupráci jak Vám, tak všem pracovníkům úřadu. Je mi ctí, že se s Vámi všemi mohu spolupodílet na rozvoji naší školy.

Přeji všem krásný podvečer, na který se bude jistě dlouho vzpomínat. Naší škole přeji další mnohé roky zalité sluncem a smíchem. Pojďme společně tvořit budoucnost.
Ahoj v 18.30…začínáme další retro-show!!!

Váš Roman Burda, ředitel školy

Aktualizace 22.05.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.