Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň


Školní
informační systém

Aktuality | O nás | Úřední deska, dokumenty | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

 ZŠ Horníkova 1  MŠ Horníkova 1  MŠ Poláčkova 13 

Třídnické hodiny 7. V, to je mix kultury, seberozvoje i pohybu

V letošním školním roce toho žáci 7. V v rámci třídnických hodin už stihli a zažili hodně. Snažíme se v nich rozvíjet vztahy ve třídě, individuální i týmové dovednosti, ale také se něco dozvědět a někam se podívat.

Kultura! Prohlédli jsme si zákulisí Divadla na Orlí, byli jsme nad i pod pódiem, v nahrávacím studiu, v kostymérně i v dalších místnostech moderní divadelní budovy. Nejvíce žáky zaujal výkon pana osvětlovače, který předvedl, jaké efekty umí v sále vytvořit. Několik měsíců poté jsme navštívili také galerii, konkrétně Uměleckoprůmyslový palác Moravské galerie. Tam jsme si prohlédli třeba dílo Krištofa Kintery Démon růstu. Na konci workshopu s názvem Jak se dělá design si žáci vyzkoušeli navrhnout vlastní židli.

Seberozvoj! Část třídnických hodin se odehrála v naší třídě, kam jsme si pozvali odborníky. Školní psycholožka Jiřina Juřičková si pro nás připravila nabídku relaxačních technik, které mohou děti využívat, aby se dokázaly vypořádat nejen se školní zátěží. Petr Hýna ze společnosti Kontent.ai se ve svém workshopu zaměřil na přijímání i dávání zpětné vazby, tedy na důležité dovednosti, které se sedmáci snaží neustále rozvíjet.

Pohyb! Některé třídnické jsme se více hýbali nebo soutěžili. Všichni si určitě užili prosincové bowlingové klání i únorové bruslení na ledě Saleska. Žáci 7. V jsou velice aktivní a sportem žijí ve škole i ve svém volném čase, proto se již všichni těší na školní výlet v Outdoor Resortu Březová, který bude především o pohybu. 

 

 

Mgr. Jiří Starý


Aktualizace 02.05.2023, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.