telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Aktuality | O nás | Úřední deska, dokumenty | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Procházka barokním Brnem

Se třídou 8.V jsme se vydali do centra Brna hledat barokní památky. Počasí nás sice trochu pozlobilo, ale když už ty památky tady stojí pár století, tak se přece nerozpustí. A my také nejsme z cukru! Ale pracovní listy, které jsme při procházce vyplňovali, ty úplně voděodolné nebyly. Žáci to však pojali jako bojovku – kdo zvládne popsat papír za deště, během chůze, bez podložky, bez toho, aby nedopsala propiska nebo se nerozpíjela, a ještě mít vše správně.

Takže procházku jsme si nakonec velmi užili, památek jsme našli dost, dokonce jsme prošli v centru města některými uličkami, o kterých jsme neměli ani tušení, že tam vůbec jsou, a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Také jsme měli možnost porovnat různé stavební styly, protože centrum Brna je skládanka stavebních slohů.

Mgr. Ludmila Čoupková

Aktualizace 23.11.2022, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.