Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575,
RED IZO 600107957, bank. účet 123-6359880267/0100, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň


Školní
informační systém

Aktuality | O nás | Dokumenty | Výběrové třídy | Celoškolní projekty | Naše úspěchy | Školní kuchyně |

 ZŠ Horníkova 1  MŠ Horníkova 1  MŠ Poláčkova 13 

Škola oslavila 30. narozeniny. Bavili se všichni.

Ve čtvrtek 16. května si Horníkova připomněla 30. výročí otevření. Tým zaměstnanců ze školy i obou školek připravil zajímavý a zábavný program, v rámci něhož se návštěvníci vrátili hlavně do 80. a 90. let minulého století. Slavnostní Retroden začal úvodní show, v které se představili tanečními či pěveckými vystoupeními především žáci vyšších ročníků. Všem přítomným zazpívala také zpěvačka Michaela Nosková, absolventka ZŠ Horníkova.

Pro menší i větší děti byly připraveny různé pohybové a tvůrčí aktivity nebo vědomostní soutěže. Všichni si mohli vyzkoušet zahrát staré deskovky nebo si vyzkoušet hry, kterými se děti dříve bavily na ulici. Za splnění úkolů soutěžící čekala odměna, samozřejmě v retro stylu. Kromě zábavných aktivit a kvizů si návštěvníci mohli prohlédnout školní kroniky a fotoknihy, napsat nebo nahrát škole vzkaz a také si prohlédnout několik výstav. Mezi dětmi bylo populární malování na obličej či tetovačky na kůži. V občerstvovací zóně se tvořila fronta u stánku s retro občerstvením. A to nebylo zdaleka všechno…

V závěrečném vystoupení se na pódiu ukázali zaměstnanci školy. Jejich módní přehlídka a taneční vystoupení, z nichž to poslední se proměnilo v hromadnou diskotéku, byly vrcholem celé narozeninové oslavy.

Nejen na nezapomenutelnou finální show, ale také na úvodní část slavnostního odpoledne se můžete podívat na našem YouTube kanále nebo si tento den připomeňte ve fotogalerii.

 

 

 

2. díl videoreportáže

Závěrečná show

1. díl videoreportáže

Zahájení, soutěžní aj. stanoviště

Více zajímavých videí ze života školy najdete na našem Youtube kanále

 

Text Mgr. Jiří Starý, foto Mgr. Štěpán Jirků, videa Mgr. Vítězslav Vardan


Aktualizace 22.05.2024, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.