telefon: 725 984 708, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

Aktuality | O nás | Úřední deska | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně |

Ohlédnutí žáka školy za srpnovým vodáckým zájezdem

Vodácký zájezd se konal poslední tři dny v srpnu a musím říct, že to bylo nejlepší zakončení prázdnin, které jsem si mohl přát.

V neděli 29. srpna jsme se všichni potkali na parkovišti u starého Casina pod naší školou a po uskladnění zavazadel do autobusu jsme mohli konečně vyjet. Dojeli jsme do Moravičan, odkud jsme i vyplouvali. Musím přiznat, že prvních deset minut na vodě jsem byl dost nervózní, ale pak se to ze mě všechno sesypalo a začal jsem si to opravdu užívat.

Dojeli jsme do Litovli, postavili stany, připravili dřevo na oheň a povečeřeli jídlo, které jsme měli už připravené z domu. Učitelé se postarali o rozdělání ohně a hlavně o velice dobrou atmosféru.

Druhý den jsme dopluli až do Hynkova, kde se scénář opakoval. Oheň byl tentokrát v naší režii, a přestože většina dřeva byla kvůli dešti dost mokrá, nakonec se nám ho podařilo rozdělat. Ačkoliv byla nálada u ohně výborná, postupně jsme se vytráceli do stanů. Ten večer jsem se hodně nasmál a budu na něj dlouho vzpomínat.

Poslední den jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna jela do Olomouce autobusem, druhá na lodích. Všichni jsme si to opravdu užili. Jediný, co trochu nevyšlo, bylo počasí, ale jinak bylo všechno super.

Matouš Zubek – 9.V

Aktualizace 05.10.2021, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.