Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 517 541 811, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 4010044670/6800, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň


 

Školní informační
systém

 ZŠ Horníkova 1  MŠ Horníkova 1  MŠ Poláčkova 13 

Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

Trojúhelníky 5.B

Aby žáci 5.B nemuseli v rámci offline práce do matematiky pořád jen počítat, dostali úkol, který měli splnit na čerstvém vzduchu. Stačilo jen zajít ven, ať už před dům, na zahradu nebo do přírody, vytvořit z čehokoliv trojúhelník a změřit jeho rozměry. Výmluvy jako “ale my nemáme doma metr” nebyly potřeba – děti mohly trojúhelník změřit v jakýchkoliv jednotkách, takže někteří měřili i ve stopách, jak je vidět z několika fotek. Bylo to snad poprvé, kdy nevadilo, že nemají ostrouhanou tužku a mají tupé kružítko a okousané pravítko, protože tyto pomůcky konečně k sestrojení trojúhelníku nepotřebovali. Stačilo vzít křídu, nasbírat listy, kamínky nebo zašpinit si boty hlínou nebo pískem, a už se mohlo tvořit.

Podle některých přiložených fotek můžete vidět, že vznikali opravdoví trojúhelníkoví obři. Vězte ale, že ani ty trojúhelníky, kde nejsou rozměry uvedené, nebyli žádní drobečci. Mezi trojúhelníky je také pár menších, vyrobených v domácích podmínkách z důvodu nemoci nebo karantény, ale i tyto trojúhelníky většinou přesahovaly rozměry sešitu geometrie.

Co příště? Že by pyramidy?

 

 

Mgr. Lenka Horká

 


Aktualizace 19.11.2020, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.