Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 517 541 811, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575
IZO 048512575, RED IZO 600107957,  bank. účet 4010044670/6800, zřizovatel Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň


 

Školní informační
systém

 ZŠ Horníkova 1  MŠ Horníkova 1  MŠ Poláčkova 13 

Aktuality | O nás | Dokumenty a formuláře | Organizace ŠR | Celoškolní projekty | Školní kuchyně | Interní aplikace

Strašidelný den v MŠ Poláčkova

Ve čtvrtek 5. 11. 2020 se naše školka jako každý rok proměnila v doupě všemožných strašidel a pohádkových bytostí. Dostaveníčko si tady dali hlavně čarodějnice a čarodějové, ale doprovod jim dělali také kostlivci a duchové. O ochranu a hladký průběh strašidelného reje se staral jeden veliký dinosaurus, shora vše sledoval netopýr a celé to osvětlovala zářící kometa společně s vydlabanými strašidelnými dýněmi.

Jakmile se všichni dostavili, mohl rej vypuknout. Nejprve byla potřeba se řádně představit. Každé strašidlo se prošlo po lavici, řeklo nám své ctihodné jméno, svou funkci a koho nejčastěji straší a jak. Některé výkony byly opravdu děsivé, až z toho naskakovala husí kůže a lidé, co chodili pod okny, se otáčeli, co se to ve školce srotilo za obludárium, a raději rychle prchali.

Po přehlídce strašidel se šlo hodovat ke stolečkům a pak následovaly soutěže. Každý zde předvedl svou sílu, rychlost, obratnost a všemožné jiné dovednosti. Řeknu vám, strašidla to byla vskutku šikovná. Po soutěžích nastal zlatý hřeb dostaveníčka, a to hrůzostrašná diskotéka. Z přehrávače se linuly prazvláštní temné tóny a strašidla se jako urvaná ze řetězu svíjela, skučela a předváděla možné i nemožné taneční kreace. To vám byl pohled, kdybych nebyl jedním z nich, asi bych se opravdu i bál.

Na úplný závěr strašidelného reje dostalo každé strašidlo sladkou odměnu a pak se všechna opět navrátila do svých strašidelných hradů, děr, nor, lesů a doupat.

Už teď se těšíme za rok na další strašidelné rejdy, tentokráte snad v daleko hojnějším počtu.

S pozdravem duch zloduch - pan mučitel BEN.

 

 

MgA. Vladimír Beneš

 


Aktualizace 10.11.2020, © ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1, p. o.