Týden s Edisonem

V prvním říjnovém týdnu proběhl na naší škole mezinárodní projekt EDISON, který spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích.

Naši školu navštívili stážisté z Kanady, Tuniska, Iránu, Indie, Jordánska, Ruska a Gruzie. Tito studenti byli ubytováni u rodin našich žáků.

Na prvním stupni je naši žáci překvapili milými dárečky, došlo i na objímání, focení, celý týden byly děti nadšené a natěšené, na chodbách se nebály anglicky prohodit pár slov a mnozí šikovní jim předávali i anglicky psané dopisy.

Na druhém stupni pak výuka probíhala intenzivněji, stážisté se postupně střídali ve třídách a představovali svoji zemi pomocí prezentací a rozhovorů se žáky. Žáci byli motivováni k dotazům, nebáli se dokonce ani pozvat stážisty ke svým odpoledním aktivitám.

Ve čtvrtek pak každý stážista strávil několik hodin s jedinou třídou. Za úkol měli pod jeho vedením připravit plakáty a krátká vystoupení spojená s prezentací dané země.

Stážisty jsme požádali, aby každý s dětmi ze "své" třídy připravil ve školní cvičné kuchyni tradiční pokrm své země. Naši žáci byli pochváleni za zručnost, kterou prokázali při přípravě pokrmů pod vedením „svých“ stážistů, kteří jim pokyny udíleli v angličtině.

V pátek se pak celá škola sešla v jídelně, kde jednotlivé třídy předvedly svá vystoupení, anglicky představili danou zemi, popřípadě zatančili ukázky tradičních tanců někteří i v tradičních krojích. Celý blok vystoupení zakončili stážisté spontánním tancem se všemi žáky. Poté se ve třídách konaly prezentace jednotlivých zemí, žáci druhého stupně tu měli pro své mladší spolužáky připraveny interaktivní úkoly týkající se dané země.

Děkujeme našim milým stážistům a hlavně našim žákům za krásný tvůrčí týden prodchnutý energií a nadšením ze společného poznávání a těšíme se na příští ročník!!!

Ve fotoalbu si můžete prohlédnou více fotografií. A nezapomeňte na video: 1. část, 2. část

Mgr. Hana Sikorová

Aktualizace 18.10.2016