ZŠ Horníkova vyrazila procvičit angličtinu na Britské ostrovy

Na konci května se deset odvážných žáků naší školy vydalo směrem na západ, až za Lamanšský průliv, otestovat své znalosti angličtiny v praxi. Cesta byla náročná, ale nadšené cestovatele nerozhodí ani 24 hodin v autobuse.

Kromě dopolední výuky jsme toho za pět dní toho stihli opravdu hodně. První zastávkou při našem putování se stal kosmopolitní Londýn. Měli jsme možnost obdivovat jeho netradiční krásu z kopce Greenwich, šlápli jsme si na nultý poledník, lodí po řece Temži jsme se doplavili až k Toweru, kde jsme žasli nejen nad majestátností stavby, ale především nad anglickými korunovačními klenoty. Prošli jsme se po nejfotografovanějším mostě světa – Tower Bridge až k St. Paul Cathedral a pak už jsme se vydali na jih, do městečka Gosport, kde na nás čekaly naše hostitelské rodiny.

V průběhu dalších dní se naším cílem stalo známé přímořské letovisko Brighton. Zde jsme navštívili krásné podmořské akvárium a exotický Royal Pavilion, indo–saracénský palác krále Jiřího IV. K vidění bylo množství exponátů z Číny, Indie a Blízkého Východu.

Ve středu jsme se vydali do královského města Windsor, kde jsme měli možnost za přísných bezpečnostních opatření prozkoumat letní sídlo britské královny.

Čtvrtek byl zasvěcen námořní tematice. Vydali jsme se trajektem přes úžinu do slavného námořního přístavu a základny britského královského loďstva města Portsmouth. Velkou část dne jsme strávili v největším dosud používaném suchém doku, kde odpočívají největší historické pýchy Velké Británie  - lodě HMS Victory, první pancéřovaný parník HMS Warrior a zbytky vlajkové lodi Jindřicha VIII. Mary Rose, které byly nedávno vyzvednuty ze dna oceánu.

Náš pobyt se však už neúprosně chýlil ke konci. Stihli jsme ještě utratit poslední libry, nakoupit nezbytné suvenýry a plní zážitků, nových informací, slovíček a dojmů jsme se večer vydali zpět směr Brno.

Neskutečných 120 fotografií si můžete prohlédnout na portálu rajce.net

Mgr. Barbora Žabková