Jak osmáci pitvali srdce

Ve čtvrtek 23. 3. ráno se žáci osmých tříd probouzeli s příslibem nevšedního zážitku. Ten den šla totiž klasická výuka stranou a vydali jsme se společně do brněnského vědeckého VIDA centra. Tam už na nás čekal zajímavý program v podobě pitvy srdce a vědecké show. Kdo měl obavy, že půjde o srdce lidské, o ně okamžitě přišel po seznámení se s našimi průvodci – VIDÁtory. Vysvětlili nám, že objektem zkoumání budou srdce vepřová, protože jsou těm lidským nejpodobnější a budeme tak mít šanci propojit praxi s teorií, kterou již známe.

Všichni žáci oplývali značným množstvím vědomostí a statečně se poprali také s praktickou částí. Po skončení pitvy srdce nás čekala vědecká show a poté tolik očekávaný volný program, během kterého se všichni mohli seznámit s nejrůznějšími exponáty, které VIDA nabízí.

Všechny tři části našeho dopoledního programu jsme si naplno užili a jsem si jistá, že po návštěvě VIDA centra už nikoho nezaskočí ani tak obávaná věc, jakou bývalo zkoušení z oběhové soustavy.

Bc. Kristýna Škardová

Aktualizace 28.03.2017