Menstruace v 8.A

Ve středu 19. 4. čekal žáky 8. A další nevšední zážitek. Tentokrát nepitvali srdce, ani žádný jiný orgán, ale i tak to byl pořádný krvák.

Studenti 2. ročníku Divadelní fakulty JAMU si pro nás připravili divadlo fórum s názvem "Není to fér!". Jeho obsah byl však pro osmáky tajemstvím. O čem představení bude, začali tušit až po rozsvícení krvavě červených světel, které zalily scénu. Celá hra byla věnována jednomu z největších tabu dnešní společnosti, a sice menstruaci. Počáteční rozpaky a obavy se po chvíli rozplynuly a všichni se zaujetím sledovali sérii krátkých příběhů. Ty vtipně, a přesto výstižně, popisovaly zcela vážné situace, ve kterých se měsíc co měsíc může ocitnout každá žena. Po zhlédnutí scének měli žáci možnost vybrané situace rozebrat, sami se stát herci a zasahovat do děje. Do hraní i závěrečné diskuze byli všichni tak ponořeni, že jsme se skoro nestihli vrátit včas na oběd. Stálo to ovšem za to a shodli jsme se, že to pro nás všechny byl úžasný zážitek.

BC. Kristýna Škardová

Aktualizace 26.04.2017