2.A v divadle Reduta

V letošním školním roce se naše třída zapojila po velkém váhání do celoměstské literárně výtvarné soutěže S DONEM. Tuto soutěž organizuje a sponzoruje již jedenáctým rokem brněnská spisovatelka Saša Sandras.

V říjnu jsme začali číst její knížku "DON a jeho lidé". Zanedlouho budeme pokračovat dalším dílem "Tulák DON". Už se těšíme na paní spisovatelku, až nám přijde přečíst ze svých knih a popovídat o pejskovi Donovi.

K soutěži patří i návštěva divadelního představení. V pondělí 21. listopadu jsme se vypravili do divadla REDUTA. Čekala na nás veselá pohádka "O nevyřáděném dědečkovi". Netušili jsme, že těch rozverných dědečků bude šest. Dostali jsme lístky do první a druhé řady, takže jsme měli jejich řádění přímo před očima.

Pohádka se nám moc líbila. Nechtěli jsme dědoušky pustit z jeviště. Zůstaly nám na ně hezké vzpomínky a další soutěžní úkol. Děti malují svého dědečka na speciálním pracovním listu. A jak je vidět na obrázcích, velmi dobře své dědečky znají.

Mgr. Jaroslava Pelikánová

Aktualizace 25.11.2016