Depeše z Anglie II

Úterý začalo vydatnou anglickou snídaní v rodinách a pak už zbývalo jediné – sebrat odvahu a jít do školy, kde na náš již čekali angličtí lektoři. Během dopoledne se hodně mluvilo, zpívalo a měli jsme možnost otestovat své znalosti a pohotovost při hrách.

Odpoledne jsme se podél pobřeží přesunuli více na západ do známého přímořského letoviska Brighton. Zde jsme navštívili krásné podmořské akvárium a exotický Royal Pavilion, indo – saracénskou rezidenci krále Jiřího IV. Interiér paláce je vskutku extravagantní, k vidění bylo množství exponátů z daleké Indie, Číny a Blízkého východu. Den jsme zakončili chvilkou odpočinku na pláži a pak už nás čekala cesta zpět do Gosportu a hostitelských rodin.

Zítřejší program bude také velice zajímavý. Po dopoledním namáhání hlav a mluvidel si pojedeme prohlédnout symbol britského školství a místo studia princů Williama a Harryho – Eton college. Poté nás ještě čeká návštěva královského města Windsor a rovnou se při té příležitosti podíváme na zámek, kde tráví léto samotná královna.

Mgr. Barbora Žabková

Aktualizace 24.05.2017