Matematický klokan 2017

Tak jako každý rok i letos se naši žáci zúčastnili soutěže v řešení logických úloh – Matematický klokan. V pondělí 20. března zasedli soutěžící, které matematika baví a zajímá, do lavic k řešení 24 logických úloh. Pod dohledem slečny asistentky byli rozděleni do dvou skupin podle věku - žáci 6. a 7. třídy řešili úlohy v kategorii BENJAMIN, žáci 8. a 9. třídy v kategorii KADET. Do soutěže všichni žáci vstupovali s 24 body, úlohy byly podle náročnosti hodnoceny 3, 4 a 5 body. Za chybnou odpověď jim byl 1 bod odečten. Maximální počet možných získaných bodů byl 120.

Zde jsou výsledky:

BENJAMÍN

KADET

Místo Žák Body Místo Žák Body
1.  Adam Vágner, 6. V 63 1.  Marie Nosavcovová, 9. A 87
2.  Ondřej Kovář, 6. V 62 2.  Filip Mojžíš, 9. A 69
3.  Marta Přichystalová, 6. V 61 3.  Kristýna Kampasová, 9. B

Anna Fejerová, 8. A

Vítězům blahopřejeme, za úspěch obdrželi odměnu s diplomem.

PaedDr. Eva Marvanová

Aktualizace 25.03.2017