Není pták jako pták

Ve čtvrtek 18. 5. žáci sedmých tříd zažili netradiční výuku v ZOO. Důležité znaky ptáků pozorovali zblízka na živém papouškovi ara araraunovi jménem Eda. Ten neměl jednoduchý start do života. Když byl ještě ve vajíčku, jeho matka ho rozsedla a v důsledku toho měl zlomené křídlo a nohu. Ptáčata si po vylíhnutí vtiskávají podobu, hlas svých rodičů i místo narození. Jenomže Edu vypiplali chovatelé, a tak považuje lidi za členy své rodiny. Od holek si bral ochotně oříšky.

Žáci poznávali a porovnávali různé druhy ptáků. Například obrysová pera sov jsou sametově jemná oproti perům jiných ptáků, která při pohlazení šustí. Sovy totiž musí létat velmi tiše, aby si svou kořit v noci nevyplašily. Největší žijící pták – pštros má pouze pera prachová, protože nelétá.

Program byl velice zajímavý a naši žáci byli lektorkou pochváleni za své znalosti a zájem. Poté jsme se šli podívat po ZOO a hlavně jsme navštívili naši adoptovanou sovici sněžnou, už nás vyhlížela ze skalního útesu.

Všem se toto zajímavě strávené dopoledne moc líbilo.

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotograií

Petra Odehnalová

Aktualizace 23.05.2017