Měsíc knihy ve školní družině

Každý rok slavíme v březnu svátek knihy. Příležitostí, jak si tento svátek připomenout, máme ve školní družině dostatek. Chodíme do místní knihovny, pravidelně po obědě u společné četby odpočíváme, často si o literatuře povídáme. Naší snahou je, aby se čtení stalo samozřejmou pravidelností a hlavně náhradou za pasivní zábavu, kterou děti v současné době často upřednostňují.

Od března jsme se zapojili do celostátního projektu - Čtení pomáhá, který nám představila paní vychovatelka Zelinková. Cílem projektu, kromě podpory čtenářské dovednosti, je také pomáhat. Zaregistrovaní účastníci za přečtení některého z vybraných titulů dostávají od pořadatele akce virtuální odměnu, kterou pak mohou podle svého rozhodnutí věnovat tomu, koho si sami vyberou z deseti vybraných adres. Odborná porota v čele se známým spisovatelem Zdeňkem Svěrákem se podílela na výběru titulů, které mají děti za úkol přečíst.

Svátek knížek jsme oslavili i společným setkáním všech dětí, které si přinesly svou nejoblíbenější, nebo nejzajímavější knížku, která je v poslední době zaujala. Zároveň ji mohli představit ostatním malým čtenářům.  Na fotografií ch je vidět, že literatura může být zdrojem informací, ale současně příležitostí ke smysluplné zábavě.

Relaxovat s dobrou knihou mohou všichni od nejútlejšího věku až do dospělosti. Je dobré si tuto možnost připomínat nejen v měsíci březnu.

Ve fotoalbu si můžete prohlédnout více fotografií

J. Peloušková

Aktualizace 18.04.2017