Little Free Library

Každý z nás si jistě všiml nových dřevěných "poliček", které se objevily na chodbách naší školy. Jedna zelená je hned ve vestibulu, další červená v galerii, další se objevila ve třetím patře i žlutá ve druhém. Jsou různobarevné, udělané z obyčejných palet, ale k čemu slouží? Pomalu se na nich objevují knihy a časopisy, takže odpověď je již jednoduchá. Jsou to naše nové knihovničky pro žáky i návštěvníky školy. Každý si může půjčit k přečtení časopis nebo knihu, který tam zrovna leží. Každý také může přinést nějakou svoji z domu, aby si ji mohli půjčit ostatní.

První knihy donesli naši učitelé. A další? To ukáže teprve čas. Na každé chodbě bude jedna taková knihovnička i s posezením, abychom měli při čtení pohodlí. Do výroby se zapojí i sami žáci.

Přejeme všem příjemné počtení.

Mgr. Roman Burda

Aktualizace 18.10.2016